Doç.Dr.Mehmet Çelikbilek MENÜ

Endoskopi

Endoskopi

Endoskopi ince, esnek fiberoptik bir aletle yemek borusu, mide hastalıkları ve ince bağırsak (On iki parmak bağırsağı) hastalıklarının teşhis ve tedavisinde kullanılan etkin bir yöntemdir.

Mide ağrısı ve yanması, hazımsızlık, şişkinlik, bulantı, kusma, yutma güçlüğü ve ağızdan kan gelmesi gibi şikayetlerin sebeplerinin anlaşılmasında, halsizlik, kilo kaybı ve anemi gibi bulguların sebeplerinin araştırılmasında, mide ve yemek borusu kanseri gibi kötü huylu hastalıkların erken teşhis ve tedavisinde kullanılmaktadır.

Endoskopi esnasında şüpheli görülen yerlerden biyopsi alınabileceği gibi polip gibi yapılarda çıkarılarak hastaların tanı ve tedavi işlemleri de yapılabilmektedir. Ayrıca endoskopi ile yemek borusunda ve midede görülebilen varislerin tedavisi yapılabilmekte, yemek borusu, mide ve bağırsaklarda görülebilen darlıkların genişletilmesi işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Endoskopi işlemi hastalar için güvenilir ve konforlu yöntem olan anestezi ile uyutularak, 10 dakika gibi kısa bir sürede, ağrısız, sancısız olarak tarafımızca yapılmaktadır. Hasta işlem sonrası uyanarak günlük işlerine devam edebilmektedir. 

Uyutularak, ağrısız,  endoskopi  işlemlerinizi  tarafımıza yaptırabilirsiniz. ​  

RANDEVU TALEP FORMU
En az 10 karakter.

Randevu almak için formu kullanabilirsiniz.

Doç.Dr.Mehmet Çelikbilek Doç. Dr. Mehmet Çelikbilek Gastroenteroloji & Dahiliye Uzmanı
0(532) 543 8778