Doç.Dr.Mehmet Çelikbilek MENÜ

Endoskopik Kilo Verdirme Programları

Endoskopik Kilo Verdirme Programları

Ameliyatsız(Endoskopik) Zayıflama Uygulamaları

Ameliyatsız ( endoskopik ) zayıflama uygulamaları fazla kilolarından kurtulmak isteyen fakat sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıklarını kazanma ve diyet programlarına uyum konusunda zorluk yaşayan bireylerde zayıflama sürecinin daha kolay ve  etkili bir şekilde geçirilmesini sağlamaktadır.

Ameliyatsız ( endoskopik ) zayıflama uygulamaları ile daha fazla tokluk hissi sağlanarak daha kolay iştah kontrolü yapılabilmektedir.

Ameliyatsız ( endoskopik ) zayıflama uygulamaları olarak kliniğimizde mide balonu ve mide botoksu yöntemleri uygulanmaktadır.

Mide balonu uygulaması ile 6 aylık bir süre zarfında 20-30 kg mide botoksu uygulaması ile 5-15 kg kilo kaybına ulaşılabilmektedir.

Mide balonu ve mide botoksu fazla kilo problemi yaşayan, sağlıklı ve ideal vücut ağırlığına kavuşmak isteyen 15 yaş ve üzeri tüm bireylere uygulanabilmektedir.

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR ?

Kliniğimize başvuran tüm hastalarımızın süreçleri mesleki deneyim ve birikime sahip gastroenterologumuz ve obezite tedavilerinde uzmanlaşmış bir bariatrik diyetisyenimiz tarafından yürütülmektedir.


Adım1 : Ücretsiz Ön Görüşme & Gastroenterolog Değerlendirmesi

 • Süreciniz endoskopik tedavi yaklaşımları konusunda deneyimli gastroenterologumuz tarafından değerlendirmeniz yapılarak başlamaktadır. 
 • Muayenenizle birlikte tıbbi öykünüz (tanı alınmış hastalıklar, kullanılan ilaçlar, aile öyküsü vb.) ve kilo verme hedefleriniz doktorunuzla birlikte detaylı olarak değerlendirilmektedir.
 • Ücretsiz ön görüşme randevu olanağı ile süreç ve uygulamalar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Adım 2: Bariatrik Diyetisyen Görüşmesi

 • Mide balonu ve mide botoksu uygulamalarının başarı oranı ve sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi doğru beslenme programının uygulanması ile artmaktadır.Mide balonu ve botoksuna özgü uygulanan beslenme programları ile yaşanabilecek komplikasyonlar en aza indirgenirken kilo kaybı sağlıklı ve daha hızlı bir şekilde sağlanabilmektedir.
 • Bariatrik diyetisyenimiz tarafından bireysel farklılıklarınız, tıbbi öykünüz ( hastalıklar, kullanılan ilaçlar vb.) , yaşam tarzı ve alışkanlıklarınız değerlendirilerek endoskopik zayıflama yönteminize uygun sürdürülebilir  beslenme programınız hazırlanmaktadır.

Adım 3: Mide Balonu veya Mide Botoksu İşlemlerinin Uygulanması

 • Mide balonu ve mide botoksu işlemleri endoskopik ( ameliyatsız ) bir yol ile uygulanmaktadır.
 • Ortalama 15-20dk süren uygulamalar hafif bir anestezi sedasyon yöntemi ile uyutularak ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
 • Mide balonunun ya da mide botoksu işleminin mideye herhangi bir zararı yoktur.
 • Mide balonu uygulamasında alanında uzman gastroenteroloğumuz tarafından mide hacminize göre ayarlanmış büyüklükteki içi su ile doldurulmuş bir balon midenize yerleştirilmektedir.
 • Mide balonunun kapladığı hacim sayesinde kişi çok daha az miktarda bir besin alımı ile daha fazla tokluk hissi yaşamakta ve daha kolay iştah kontrolü yapabilmektedir.
 • Mide botoksu uygulamasında ise midenin sindiriminde görevli özel kas bölgelerine botoks enjekte edilerek sindirim hareketleri yavaşlatılmaktadır.
 • Kişi böylece daha az miktarda besin tüketimi ile çok daha uzun süren bir tokluk hissi yaşamaktadır.

​Adım 4: Periyodik Kontroller / Gastroenterolog & Diyetisyen Görüşmesi

 • Kilo kaybının sağlanması ve korunmasında takip ve değerlendirme oldukça önemlidir.Bu nedenle uygulama sonrasındaki süreci ve kalıcı kilo kaybını önemsiyoruz.
 • 6 ay boyunca haftalık periyotlarla gerçekleştirdiğimiz bariatrik diyetisyen ve ihtiyaç duyulan belirli zaman aralıklarında gastroenterolog görüşmelerimiz ile sürecinizin daha sağlıklı, daha sürdürülebilir ve daha yüksek motivasyonlu olmasını sağlıyoruz.

RANDEVU TALEP FORMU
En az 10 karakter.

Randevu almak için formu kullanabilirsiniz.

Doç.Dr.Mehmet Çelikbilek Doç. Dr. Mehmet Çelikbilek Gastroenteroloji & Dahiliye Uzmanı
0(532) 543 8778